detail realizácie

Rekonštrukcia bytu v Piešťanoch

Tento projekt pozostával zo zadania rýchlej a cenovo dostupnej rekonštrukcie podkrovného bytu. Všade sa menili pvc podlahy za vinyl, v kuchyni, obývačke a predsieni sme dali novú dlažbu vo formáte 1200×600 mm.
Stavmat, Aquaterm a DT-BUILDING HOME, s.r.o.

Rekonštrukcia predsieň

Výmena starej dlažby 300×300 za novú 1200×600.
Zhotovenie sadrokartónového krytu v oblasti nových elektrických rozvodov.
Vysprávka stien maliarskou stierkou a následne vymaľovanie.
Nakoniec sme namontovali biele plastové soklíky.

Rekonštrukcia obývačky

Opravenie poteru systémom EPORIP, po odstránení pvc podlahy sme našli trhliny.
Položili sme novú dlažbu 1200×600 tak aby špáry prechádzali do predsiene.
Starý krb sme celý rozobrali a opravili podklad – nakoniec sme ho obložili kameňom.
Steny sme taktiež vyspravili maliarskou stierkou a následne vymaľovali.
Nakoniec sme namontovali biele plastové soklíky.

Rekonštrukcia Izieb

Bola veľmi jednoduchá – vysprávky stien, vinylové podlahy a soklíky.

Terasa

Klientovi sme pripravili zdroj vody s pretlakovým ventilom a zásuvku na 240-400V.

Rekonštrukcia kuchyne

Starú linku sme dali preč, odstránili pôvodný obklad za kuchynskou linkou, pridali sme zásuvky, lebo v kuchyni ich je vždy málo. Prerovnali sme steny aby sa dala namontovať nová kuchynská zástena. Výmena starej dlažby za novú tiež 1200×600. Následne montáž krásnej novej kuchynskej linky.

Rekonštrukcia kúpeľne

Búracie práce išli hladko, obklad a dlažba skoro vôbec nedržali a padali zo steny skôr samé. Nasledovala rekonštrukcia elektrických rozvodov. Pridali sme niekoľko zásuviek a hlavne pre práčku a tiež sušičky sme urobili samostatný prívod cez prúdové chrániče. Nesmie samozrejme chýbať napájanie zrkadla a prerobenie pozície stropných svietidiel.
Rekonštrukcia rozvodov vody – toto bolo veľmi komplikované pretože, v stenách neboli potrubia ale hadice. Nakoniec sa to našim kolegom podarilo ale z plánovaných 2 dní to bol nakoniec týždeň.
Keď sme mali všetky rozvody a siete hotové, všetky steny sme opravili mapovaním pomocou MPI 25 a následne zarovnali lepidlom Adesilex P9 fiber, ktorý má v sebe vlákna a nahrádza to vertexovú sieťku.
Znova sme steny napenetrovali Penetráciou Primer G+, následne sme zhotovili hydroizolácie na steny Mapegum WPS a na podlahu Mapelastik – dvoj zložková cementová hydroizolácia.
Ako obkladové prvky sme použili porcelán od značky MIRAGE – ONYX white lesk.
Dlažba matná z tej istej série ako obklad stien. Všetko vrátane sanitárnych doplnkov nám dodal náš partner Aquaterm Trenčín, kde o kvalite nikdy nie je pochýb a za celé roky našej spolupráce sme s nimi vždy spokojní.

Dominatou kúpeľne sú:

  • obrovské okno 1500×1500
  • samostojaca vaňa ku stene Aqualine, s podomietkovým telesom Hansgrohe


Zaujímavý sprchový kút Sanswiss je podľa nás top značka a geberit žľab s odtokom do steny je unikátna, perfektná a veľmi pekná vec.
Klientovi sme ponechali presvetlenie WC z kúpeľne – pomerne starou metódou ktorú si vybral klient – sklobetón, nakoniec sa nám to však celkom páči, no vieme si predstaviť aj osadenie celoskla.
Celé prevedenie je zhotovené kamenickými rohmi (jolly hrany). Veľa miest nám vyšlo na jolly hrany po reze a teda bolo to veľmi pracné. Výsledok je však perfektný a naozaj sme sami veľmi spokojný s našou prácou. Kúpeľňa vďaka veľkému oknu pod ktorým je umiestnená veľká vaňa, je funkčne a perfektne odvetraná a krásne presvetlená – názor si samozrejme urobte sami.

  • výmena starej dlažby 300x300 za novú 1200x600
  • zhotovenie sadrokartónového krytu v oblasti nových elektrických rozvodov
  • biele plastové soklíky
  • Opravenie poteru systémom EPORIP
  • Pripravili sme zdroj vody s pretlakovým ventilom a zásuvku na 240-400V na terase