detail realizácie

Kúpeľňa v novostavbe Chocholná

Zákazka v Chocholnej nás veľmi bavila.

Spodná kúpeľňa má rozmer 2,5 x 3,5 metra (8,75m2).

Vizualizácia bola navrhnutá tak, aby našli svoje miesto práčka a sušička a aby pritom nerušili vizuálny pocit miestnosti – opačná strana nám ponúka krásny priestor na zhotovenie pultu pre vsadené umývadlo s veľkým odkladacím priestorom a krásnym podsvieteným zrkadlom.

Použili sme obklad Saturn rett 1200×600 titan white a k nemu dlažbu s formátom 600×600.

Tmavší obklad Saturn rett 1200×600 hyperion grey trochu spestril vzhľad 

kúpeľne. Zvýraznil sprchový kút a murovany pult so vsadeným umývadlom.

Dnes sú trendom dizajnové metalické farby, ktoré sa dajú veľmi ľahko kombinovať so všetkými farbami doplnkov napríklad čierna, mosadz, chróm či biela. 

Skrátka dá sa obmieňať vybavenie sanity bez vážnych následkov na vzhľade.

Doplnky kúpeľne sú ako vždy u nás samozrejmé

Kombinácia kvalitnej značky Hansgrohe a Geberit v kombinácii s ekonomickou značkou, kde netreba jednorázovo investovať veľa peňazí a zároveň kvalita je stále vynikajúca Aqualine, Novaservis, Gelco, Cersanit

Domáci pán bol veľmi šikovný a obmurovanie Geberitov, či zhotovenie podkladu pre vstavaný pult zvládol svojpomocne perfektne. Naša práca začala pri zalievaní sprchových kútov na spád 1,5%, napenetrovali sme všetky povrchy, zhotovili hydroizolácie a začali sme obkladať.

Obklad bol taliansky porcelán 2. triedy ale pracovalo sa nám s ním skvelo. Museli sme však obkladať so špárami 2mm nakoľko na 1mm alebo 0,5mm potrebujeme naozaj 1. triedu Laufen, Mirage, alebo Pamesa.

Výsledok však nie je pohľadovo a hlavne užívateľsky nejak výrazne odlišný. Obklad 2. triedy viete získať vo veľkom formáte od 26€/m2, pričom 1. trieda začína na 48€ – viac menej však od 58€/m2 a viac. 

Preto je vhodné zvážiť tento aspekt.

Horná kúpeľňa je menšia 1,7 x 3 metre ( 5,1m2) a kombinácie obkladov sú rovnaké ako v spodnej kúpeľni.  To je naozaj ekonomické a zároveň elegantné riešenie. 

Horná  kúpeľňa ponúka akrylátovú vaňu značky Ravak

Skvelé riešenie – sprchový kút, ktorý poskytuje súkromie “je za rohom”.

Akrylátová vaňa sa nám nedala dopojit obkladom napriamo, nakoľko každá akrylátová vaňa nie je rovná a vtedy odporúčame ju “položiť” nie obmurovať. Obmurovanie je vhodné a hlavne pekné pri plechových vaniach, napríklad podľa našich skúseností značky Kaldewei.

Pri oboch kúpeľniach sme rohy riešili najprestížnejšiou formou

Kamenickými  hranami, ktoré sú tiež známe ako známe aj ako “Jolly”.

Montáž obkladu a dlažby sme realizovali pomocou chémie Mapei, steny Adesilex P9 fiber plus, na zem sme použili Keraflex extra S1, špárovka Ultracolor plus a Silikón Mapesil AC. Hydroizolácie na steny sú Mapegum WPS a na zem Mapelastik

S istotou vieme potvrdiť, že táto kúpeľňa bude slúžiť majiteľom 30 rokov a viac 🙂